FacebookTwitterПідписатися на RSS

Міністерство освіти і науки України

НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОЛОГО-НАТУРАЛІСТИЧНИЙ

ЦЕНТР УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Творча робота

«Понад берегом, край ставу,біжить річечка Іква»

Роботу виконали:

учні 7-8 класів

Попівецької ЗОШ І-ІІ ст.

Кременецького р-у

Тернопільської обл.

Керівник Сух О.В.

вчитель біології та екології

suchoks@ukr.net

Номінація «Традиційні форми сталого

використання водних ресурсів»

ПОПІВЦІ 2018

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус» та Бюро з питань екології УГКЦ протягом 2017-2018 н. р. провели заочний етап Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсі».

Мета конкурсу: пропаганда ідей сталого розвитку з опорою на краєзнавчі звичаї і традиції щодо використання і збереження водних об'єктів народами, що населяли територію України, Болгарії і Молдови.

Учасниками конкурсустали учні7-11 класів, вихованці професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 18 років включно.

На розгляд журі надіслано 158 робіт з 17 областей України.

Учні Попівецької ЗОШ І-ІІ ст.: Голуб Василь, Борак Іван, Поліщук Микола, Савчук Андрій -8 кл., Сух Богдан, Кравець Олександр – 9 кл., Бовт Ангеліна, Микуцька Олена, Романюк Анастасія, Щирба Тарас, Пташнюк Світлана – 7 кл., Нікіфорчук Іванна, Волинець Михайло – 6 кл., під керівництвом Сух О. В. вчителя біології та екології також вирішили взяти участь у цьому конкурсі. Обравши номінацію «Традиційні форми сталого використання водних ресурсів» вирішили вивчити історію території, якою протікає річка Іква, її походження; культуру давніх часів, екологічні проблеми та причини оміління річки Ікви в межах нашої території. використовували літературні та історичні джерела, Інтернет-ресурси. За основу нам стали польські видання. За допомогою ми звертались в районний та обласний архів, Кременецький музей, але нажаль нам нічим не змогли допомогти за відсутності такої інформації.

Робота наша складалася з двох частин:

1. Річка Іква та її написана віками історія

2. З часів історії до сьогодення… Причини обміління річки Ікви на нашій території.

У першій частині ми намагались описали історії річки Ікви від І ст до н.е. до сьогодення. Документальні підтвердження історії річки починаються з ХІ ст. «…Іква. Її води, невблаганні як сам час, за тисячоліття існування людини забрали в своїх обіймах незліченну кількість фактів, подій, людських доль… з прикладами безпрецедентної мужності і боягузливого зрадництва, великих перемог і нищівних поразок, народження великих імперій і краху всіх надій, щоб розчинити всі радощі і печалі в глибоких водах Чорного моря…».

Століттями людство пам’ятає історію Ікви. Усе це, неначе в дзеркалі, відбивається у творах художньої літератури. Кожна епоха накладала свій відбиток на систему моральних цінностей суспільства, а література, увібравши їх, доносить до читача. Так І. Низовий, О.Неприцький-Грановський, Ю.Словацький, Т. Г. Шевченко та багато інших описують річку Ікву. Так наш земляк Ю.Виливчук-Вавровий пише:

« Я знову в рідному селі…

Ось гребля, верби, ветхий тин...

Але які разючі зміни!

Життя прудкий нестримний плин

Дарує все нові картини…»

У другій частині ми вивчали ділянки річки на території нашої сільської ради.

Історія річки на нашій території досить давня і мало що відома. Розшукуючи інформацію ми натрапили на декілька старовинних фотографій, літературних джерел практично немає, лише односельчани пригадавши переповіли нам історію нашої річки Ікви. Ми досліджували річку, її джерела, фотографували, вивчали основні причини забруднення та обміління.

До цієї роботи ми долучили додатки:

1. Вірші, легендита оповіді про річку Ікву

2. Презентація «Понад берегом, край ставу, біжить річечка Іква»

3. Записи розповідів односельчан про річку Ікву.

За підсумками конкурсу учні нашої школи набравши 70 балів з роботою «Понад берегом, край ставу, біжить річечка Іква» посіли ІІ місце серед учасників конкурсу та визнані переможцями Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»

Кiлькiсть переглядiв: 534

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.