FacebookTwitterПідписатися на RSS

Глибоким корінням сягає в сиву давнину історія Новококорівської (тепер Попівецькокої) школи.

Школа до 1920 року була на дому, вважалася церковно – приходською, мала два класи. В 1920 році за кошти, які пожертвували селяни сіл Новий Кокорів, Старий Кокорів, Попівці, було побудовано в селі Новий Кокорів, на пустирі, 4-х класну початкову школу. Вчителем або керівником був Івасишин Гнат Дмитрович, католик, який приїхав сюди з Галичини. З ним вчителювала Шаровська Ядвіга, родом з Польщі. В Новококорівській школі вона працювала до 1939 року, потім виїхала. До Івасишина Гната Дмитровича прислали вчительку Ляшук Мілю - дочку Новококорівського священника Андроніка. В тому ж 1939 році, в будинку поміщиці Катерини Миколаївни Шмідт-Живописцевої була відкрита Попівецька початкова школа, директором якої став Кантур Григорій Іванович. Перед початком Другої Світової війни він емігрував.

В Новому Кокорові під час війни працювали ті ж вчителі, а в Попівецькій 4-х класній школі керівником працював Гліб Петрович Вириківський.

В 1944-1945 роках школа в Новому Кокорові набуває статусу прогресивки, тобто відкривається ще три класи: п’ятий, шостий, сьомий. Директором став Яцюк Григорій Климович, історик за фахом. Він пропрацював до 1951 року.

В 1944 році у Попівці з Вишнівця приїжджає вчитель Левенець Всеволод Маркович з дружиною Ольгою, яка теж вчителює.

В 1951 році Левенець Всеволод разом з дружиною переїжджають у місто Почаїв, а в с. Попівці направляють вчительку Лідію Василівну Фурсик – Майбороду. В тому ж році відкривається в селі Старий Кокорів школа, директором якої став Левчук Леонід Васильович. В 1953 році на хуторі Весела відкривається 4-х класна початкова школа, директором якої призначили жительку міста Почаєва - Марчук Марію Кузьмівну.

З 1957 року директором Новококорівської семирічки працював Лукаш Іван Корнійович. Він викладав російську мову і літературу. Першого жовтня 1960 року директором школи призначено Щирбу Дмитра Єфремовича, який займав дану посаду 28 років.

У Попівецьку школу після Л. Ф. Фурсик – Майбороди направили працювати Барабаша Сергія Васильовича, потім Лисак Любу Павлівну.

У 1988 році в Новококорівську школу прийшов працювати директором Фурсевич Аркадій Антонович.

У період з 1 вересня 1995 року по 1998 рік - директором школи був Кушнірук Іван Максимович.

З 1998 року по 2000 рік – директором була Жихарєва Валентина Василівна.

Зараз, в наш час, Попівецька ЗОШ І-ІІ ступенів функціонує на території Попівецької сільської Ради.

Вона побудована в 2000 році та здана в експлуатацію у 2003 році за сприяння та ініціативи Мельничука Петра Миколайовича, який на той час був головою колгоспу «Хлібороб» і особисто курирував будівництвом навчального закладу. Згодом Мельничук П.М. займав посаду голови Кременецької районної ради, сприяючи процвітанню та ефективному функціонуванню Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Директором школи з 2000 року по 2010 рік була Левенець Раїса Іванівна, а з 12.08.2010 року директором Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів призначений Мельничук Тарас Петрович, який доклав максимум зусиль для поповнення матеріальної бази школи, Він пропрацював на даній посаді 3 роки.

З 1 вересня 2013 року в свої руки управління школи взяв Ятчишин С.А. – мудрий наставник, керівник, порадник. Він дбав про матеріальне забезпечення школи, підвищував авторитет як школи, так і села. Не одного школяра окрилював своїми мудрими настановами, хорошими оптимістичними порадами. Для кожного вчителя Степан Адамович був прикладом людської гідності, добропорядності, адже він умів толерантно працювати з людьми.

Зараз директор Попівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Домбровська Г.Г. – хороша людина, досвідчений вчитель, гідний приклад молодому поколінню. Вона користується авторитетом серед педагогічного колективу та учнів школи.

Кiлькiсть переглядiв: 875

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.